Agregaty malarskie dla profesjonalistów

profesjonalne agregaty malarskie

Agregaty malarskie mogą służyć do wielu prac wymagających pokrycia farbą dużej powierzchni. Najprostsze z tych urządzeń, to najczęściej agregaty zasilane elektrycznie, najefektywniej wykorzystywane podczas malowania farbami lekkimi, takimi jak farby olejne, emulsyjne, farby akrylowe, lateksowe czy silikonowe. Nie jest wtedy wymagana tak duża moc urządzeń, a najtańsze urządzenia wyposażone są w pompy membranowe. Najczęściej jednak stosowane są pompy tłokowe.

W przypadku malowania powierzchni poziomych, takich jak na przykład pasy na jezdniach, najlepsze będą agregaty http://budmar-mb.pl/pl/18-agregaty-do-malowania-i-szpachlowania zapewniające pełną mobilność, zasilane silnikiem spalinowym. Należą do nich również agregaty hydrauliczne, wykorzystywane do pokryć bitumicznych, pokryć dachowych, farb epoksydowych czy innych farb o dużej lepkości. Do nakładania substancji antykorozyjnych, lakierów, farb stosowanych w przemyśle meblarskim oraz pokryć ognioodpornych, stosowane są przede wszystkim agregaty pneumatyczne.

Droższe agregaty bywają wyposażone w coraz bardziej skomplikowane, lecz niesamowicie ułatwiające prace, urządzenia elektroniczne, pozwalające na kontrolowanie ciśnienia, poziomu farby. Wiele agregatów posiada też dwa pistolety, co zwiększa wydajność urządzenia, mierzoną najczęściej w litrach na minutę.