Meble rattanowe na taras i do ogrodu

meble rattanowe

meble rattanoweTaras i ogród to miejsca, w których możemy wypoczywać po ciężkim dniu, spotkać się z przyjaciółmi czy też spędzać weekendy z dziećmi relaksując się na słońcu. Dlatego tak ważna jest jego odpowiednia aranżacja, obejmująca dobór najlepszych mebli, które będę nie tylko dobrze się sprawdzały w tym miejscu i spełniały swoją rolę, ale też ładnie i elegancko się prezentowały. Z tego względu na taras i do ogrodu można polecić między innymi meble rattanowe.

Aranżacja miejsca na wypoczynek.

Na taras i do ogrodu warto zakupić rattanowy zestaw, który będzie się składał ze stolika i wygodnych foteli czy sofy. Ilość mebli będzie też zależała od tego, ile osób zwykle korzysta z takiego miejsca relaksu. Warto pamiętać, że rattan nie może być narażony na zbyt wielki kontakt z wodą, dlatego w miejsca niezadaszone lepiej wybrać meble technorattan, którym wilgoć nie szkodzi. Oczywiście jeżeli nasze meble zawierają elementy, takie jak poduchy czy siedziska, zawsze po zakończeniu wypoczynku trzeba je zabrać do domu, by się nie niszczyły nie były narażone na niszczące działanie promieni słonecznych.

Nie tylko w domu.

Meble z rattanu wykorzystywane są także bardzo chętnie do aranżowania przestrzeni na świeżym powietrzu przez hotelarzy. Bardzo dobrze sprawdzają się one jako meble hotelowe, ponieważ są tanie, lekkie i dość wytrzymałe, a poza tym ich naturalny wygląd zachęca do spędzenia wolnego czasu właśnie na tarasie czy w ogrodzie hotelowym. Rattan łatwo i szybko się czyści, a ponadto można go też w dość prosty sposób odnowić. Również z tych względów takie sprzęty są na wyposażeniu hoteli.

Po lecie.

Po sezonie letnim, kiedy już pogoda się pogarsza, meble z rattanu trzeba przenieść z podwórka do wnętrza. najlepiej umieścić je w przewiewnym, suchym miejscu, tam gdzie nie będą narażone na wilgoć, ponieważ w takich warunkach może pojawić się na nich pleśń. W kolejnym roku meble na wiosnę znowu będą gotowe do użycia, jeżeli przedtem wyczyścimy je na sucho lub w razie potrzeby umyjemy mokrą szmatką.

Szeroka gama mebli rattanowych dostępna jest na gardenspace.pl.