Piękne okleiny drewniane

okleiny drewnianeMeble wykonane z drewna to wspaniała ozdoba każdego domu oraz mieszkania. Pozwalają na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery oraz skompletowanie ciekawego wyposażenia. Z drewna wykonuje się zarówno tradycyjne meble, jak i ich bardziej nowoczesne odpowiedniki o oryginalnych kształtach.

Wiele mebli dostępnych na rynku zostało wykonanych z wykorzystaniem okleiny, czyli cienkiej warstwy materiału naklejanej na powierzchnię. Okleina to słowo, które nadal w wielu osobach nie budzi zbyt pozytywnych skojarzeń – przywodzi na myśl raczej tandetne i niezbyt efektowne produkty. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne materiały tego typu spełniają bardzo wysokie standardy, również te dotyczące estetyki. Dodatkowo wykorzystywane są także okleiny, które składają się całkowicie z naturalnego drewna.

Rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością, to tak zwane okleiny drewniane. Do ich produkcji stosuje się drewno z szybkorosnących drzew Afrykańskich, które musi zostać poddane dosyć skomplikowanemu procesowi obróbki. Jego celem jest między innymi pozbycie się wszystkich wad, skaz i niedoskonałości, które są bardzo poważnym problemem drewna. Skazy tego typu to na przykład sęki lub otwory pozostawione przez owady. Takie defekty w dużym stopniu zmniejszają estetykę materiału.

Stosowanie modyfikowanych oklein z naturalnego drewna pozwala na osiągnięcie bardzo estetycznych rezultatów także z innych powodów. W czasie obróbki, której poddawany jest taki fornir można wykorzystać różne barwniki, pozwalające na osiągnięcie bardziej intensywnych kolorów lub podkreślenie naturalnego rysunku słojów. Dzięki technologii produkcji takie okleiny charakteryzują się dużą powtarzalnością wzoru, co oznacza, że nie ma problemu ze znalezieniem arkuszy forniru, które będą miały podobny kolor oraz rysunek. Pozwala to na stworzenie dużych powierzchni o takiej samej barwie. Jest to trudne w przypadku drewna nie poddanego obróbce, ponieważ w jego przypadku każdy arkusz jest inny.

Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości oklein można stworzyć wiele bardzo pięknych mebli, które staną się wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Jest to również rozwiązanie, które ma wiele praktycznych aspektów, na przykład można uniknąć ryzyka wypaczenia, które jest zawsze związane z wykorzystywaniem litego drewna. Nowoczesne okleiny są więc doskonałym połączeniem wysokiej funkcjonalności oraz dużych walorów estetycznych. Można je z powodzeniem wykorzystać w tradycyjnych wnętrzach i nowoczesnych aranżacja, gdzie będą się prezentować równie dobrze.

 

Okleiny drewniane znajdziesz na stronie firmy Atpol.com.pl.