Szlifowanie betonu – Czy można szlifować samodzielnie?

szlifierka do betonu kreber

Szlifowanie betonu. Czy można szlifować samodzielnie? Szlifowanie betonu to doskonała metoda, prowadząca do wyrównania wszelkich nierówności podłogi. Praca ta jednak kojarzona jest przede wszystkim z pracą dla fachowców. Nie można się temu dziwić – wiele firm zajmujących się wylewaniem posadzek, świadczy tego rodzaju usługi. Nie każdy wie, że szlifowanie betonu można wykonać samodzielnie. Jak to zrobić?

Na początku należy postarać się o odpowiednie narzędzie. Szlifierka do betonu < jest zbyt droga, by kupować ją do jednokrotnego użycia, z powodzeniem można jednak takie urządzenie wypożyczyć. Warto pamiętać, by była to szlifierka do betonu nie zaś szlifierka do gładzi. To urządzenie jest o wiele delikatniejsze i po prostu nie nadaje się do szlifowania betonu. Jeśli zastosowaliśmy zbrojenie rozproszone, warto upewnić się, czy na podłodze nie ma wystających elementów zbrojenia. Jeśli są – należy je usunąć. Tak przygotowane podłoże można szlifować.

Wiercenie w betonie i szlifowanie

Pamiętając o tym, że i szlifierka do betonu nie pomoże jeśli będziemy szlifować źle – niedokładnie, krzywo, zbyt mocno lub zbyt słabo. Dobrze przeprowadzona praca doprowadzi do uzyskania równej, gładkiej powierzchni. Szlifowanie betonu jest konieczne nie tylko po wylaniu posadzki ale też po kuciu czy wierceniu w betonie ponieważ kiedy nie ma się profesjonalnego sprzętu można naruszyć strukturę posadzki bądź ściany.
Artykuł napisany we współpracy z firmą http://wierceniebetonu.com/ zajmującą się cięciem i wierceniem w betonie.