Jak skutecznie chronić się przed włamywaczami?

Ludzie mają różne pomysły na to, jak chronić siebie, swoją rodzinę i dobytek. Niektórzy ubezpieczają dom lub mieszkanie, ale przede wszystkim inwestują w solidne zabezpieczenia, które mają na celu skuteczne zniechęcenie potencjalnych włamywaczy do wejścia.

Czy rolety antywłamaniowe rzeczywiście chronią przed intruzami?

Jak wiadomo, włamywacze najczęściej próbują się dostać do środka domu lub mieszkania przez okno. Kiedyś, zwykle w oknach parterowych czy w domkach jednorodzinnych, ludzie wstawiali kraty. Jest to sposób raczej niezbyt estetyczny i w sumie łatwy do sforsowania.

Obecnie, coraz powszechniejsze stają się rolety antywłamaniowe. Oczywiście, jak każde zabezpieczenie, nie dają stuprocentowej pewności, że nikt nie będzie próbował się włamać, ale jest to jednak najpewniejszy sposób na zniechęcenie potencjalnych rabusiów. Po prostu wysiłek, jaki trzeba by włożyć w sforsowanie rolet antywłamaniowych mógłby się nie opłacić. Za dużo hałasu i możliwych problemów.

Z czego są zrobione rolety antywłamaniowe i jak działają?

Pancerz rolety antywłamaniowej wykonany jest z grubego aluminium, a profile wypełniane specjalną pianką. To sprawia, iż pancerz jest bardzo sztywny i charakteryzuje się niezwykłą odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dół pancerza dodatkowo wzmacnia stalowy profil z zabezpieczeniem ryglowym lub zamkowym.

Pancerz przesuwa się na prowadnicach z układem hakowym, który umiejętnie go blokuje oraz uniemożliwia jego wyjęcie. Mocne rolety antywłamaniowe poruszają się dzięki napędowi elektrycznemu.

Co odróżnia zwykłe rolety zewnętrzne od rolet antywłamaniowych?

Rolety zewnętrzne mają lżejszą konstrukcję, są słabsze, nie mają dodatkowych zabezpieczeń i przede wszystkim, ich jakość nie jest potwierdzona atestem.

Tylko rolety z atestem stanowią rzeczywistą ochronę przez włamywaczami. Dlatego też, nie warto kusić się na jakieś okazje cenowe. Jeżeli ktoś pragnie prawdziwego zabezpieczenia, to trzeba kupować rolety antywłamaniowe z atestem.

Rolety antywłamaniowe Warszawa produkuje firma Rolsun