Wybór lamp i kinkietów do domu

Kinkiet w kształcie świeczki

Oświetlenie mieszkania to niezwykle istotna kwestia, zapewniająca pełen komfort korzystania z danego pomieszczenia. Oferty sklepów są bogate w liczne lampy i kinkiety, i inne rodzaje oświetlenia.

Wśród lamp można wyróżnić lampy sufitowe, ścienne, stojące, lampki biurowe i nocne oraz nowoczesne lampy LED. Warto pamiętać, iż lampy są nie tylko źródłem światła w danym pomieszczeniu. Poprzez ich styl można z łatwością nadać lub podkreślić charakter wnętrza, nadając mu niepowtarzalny styl. Również efekt świetlny jest niezwykle istotny – zaczynając od światła ostrego, a kończąc na przytłumionej, nastrojowej poświacie świetlnej.

Dopasuj coś dla siebie

Głównym źródłem światła w danym wnętrzu są lampy wiszące – to one oświetlają całe pomieszczenie. Dopiero w stosunku do nich dobiera się dodatkowe światło, potrzebne w danym pokoju, jak na przykład lampki biurowe, które sprawdzą się lepiej podczas pracy czy nauki, dając najbardziej skoncentrowane i ostre światło na wymaganej powierzchni.

Asortymenty sklepów z lampami są niezwykle bogate, tak więc znalezienie lampy w odpowiednim stylu nie stanowi żadnego problemu. Lampy klasyczne, designerskie, w stylu dworkowym czy antycznym, lampy z materiału, drewniane, witrażowe, kryształowe – wybór jest tak naprawdę nieskończony. Specjalnym rodzajem lamp będą te do pokojów dziecięcych, a ich wygląd sprawi, iż to pomieszczenie nabierze magicznego, bajkowego wyglądu.

Wybór jest ogromny

Rodzaje kinkietów dostępnych w ofertach sklepów również są niezliczone. Tak jak i w przypadku lamp, kinkiety występują we wszelkich możliwych formach. Szklane, gipsowe, materiałowe, kinkiety – pochodnie, kinkiety LED, w stylu rustykalnym czy klasycznym, złote, mosiężne, z elementami kryształowymi. W tak szerokiej gamie każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś odpowiedniego dla swojego domu.

Kinkiety niezwykle dobrze sprawdzają się w łazienkach, oświetlając strategiczne miejsca – jak na przykład lustra, czy w korytarzach, w których ze względu na długość pomieszczenia, lampy wiszące mogłyby być niewystarczającym źródłem światła. Są również niezastąpione na klatkach schodowych. Kinkiety, jako stosunkowo niewielkie źródła oświetlenia, sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych, nadając wnętrzom przyjemnego charakteru.

Popularne stają się także oświetlenia typu LED, wykorzystywane zarówno przez lampy kinkiety. Ten typ światła jest rozwiązaniem niezwykle nowoczesnym i funkcjonalnym. Charakteryzuje się niskim zużyciem prądu przy możliwości przekazywania wyjątkowo mocnego strumienia światła. Ich dodatkową zaletą jest również bardzo długa trwałość, znacznie lepsza niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia i bardzo szybka osiągalność maksymalnej ostrości światła. Ze względu na to, iż są praktycznie w 100% wytrzymałe na częste cykle włączania i wyłączania, idealnie nadają się do toalet, gdzie światło włączane jest często i na krótko. Ich wadą może okazać się cena, jednak warto pamiętać, iż będzie ona zrekompensowana poprzez niezwykłą wytrzymałość lamp i niski pobór prądu.

Podczas wyboru lamp i kinkietów warto poświęcić więcej czasu i uwagi. Dobrze dobrane oświetlenie sprawi, iż źródło światła w danym pomieszczeniu będzie docierało w każde miejsce w oczekiwanej intensywności, a dodatkowo – dobrze dobrane pod względem wizualnym może sprawić, iż wnętrze nabierze niezwykłego charakteru.