Czym obecnie wyróżniają się wielofunkcyjne drukarki laserowe?

drukarki laserowe

Rozważając zakup drukarki warto wziąć pod uwagę to, czym takie urządzenie się wyróżnia. W dzisiejszych czasach coraz częściej zamiast standardowych urządzeń kupuje się modele wielofunkcyjne. Czy nadają się one dla każdego użytkownika?

Drukarka laserowa do domu

Drukarka używana w domu wcale nie musi mieć tylko podstawowych funkcji. Obecnie dostępne są także urządzenia bardziej zaawansowane, które mają wygodne rozmiary i można spokojnie postawić je na biurku. Opcje takie jak drukowanie dwustronne czy uzyskiwanie wydruku na folii są jednak dostępne również w przypadku drukarek atramentowych, dlaczego więc coraz więcej osób decyduje się na urządzenie wykorzystujące do tego celu laser?

Drukarka laserowa potrafi obecnie drukować bardzo szybko i w doskonałej jakości. Ponadto ma się gwarancję, że wydruk będzie odporny na wodę, co jest istotne nie tylko w przypadku ważniejszych dokumentów, ale również tekstów ogłoszeń. Wszelkie umieszczane na zewnątrz powiadomienia są narażone na wpływ czynników zewnętrznych, dlatego warto drukować je właśnie na drukarkach laserowych.

Wymienione wyżej zalety to jednak jeszcze nie wszystko. Zdarza się, że drukarka domowa nie jest używana codziennie. Dłuższa przerwa w drukowaniu jest niewskazana w przypadku drukarek atramentowych, tymczasem drukarkom laserowym nie robi to różnicy. Toner nie powinien zmienić swoich parametrów, nawet jeśli nie używa się go często.

Drukarka laserowa do firmy

Drukarki laserowe umożliwiają nie tylko uzyskanie trwałych wydruków. To właśnie te drukarki najczęściej są dostępne także jako element urządzeń wielofunkcyjnych. Wtedy możliwe jest nie tylko drukowanie, ale również kopiowanie i skanowanie dokumentów. Kupując drukarkę laserową do biura warto sprawdzić, czy można do niej podłączyć więcej stanowisk komputerowych.

Obecnie istnieje zwykle możliwość połączenia nie tylko przez sieć ethernet, ale również Wi-fi, co pozwala na komfortową pracę nawet przy większej liczbie komputerów. Decydując się na zakup warto sprawdzić jedynie, czy programy operacyjne są kompatybilne z daną drukarką, co można łatwo sprawdzić między innymi na stronie producenta.