Niestandardowa Villeroy & Boch umywalka. Jaką wybrać?

Wszyscy doskonale wiemy, że wielkość i kształt umywalki często ograniczone jest przez to, jak duże jest pomieszczenie, gdzie znajduje się łazienka. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w inny sposób zaszaleć ze sprzętem sanitarnym. Okragła miska, owalna lub prostokątna klasyka czy różnorodnego kształtu nowoczesna forma – producenci prześcigają się w wymyślaniu nowości.

Materiał umywalki nie musi być standardowy

Wszystkim doskonale znana jest biała ceramika. To materiał najczęściej wykorzystywany w łązienkach, powoli staje się jednak zbyt nudny dla wielu użytkowników. Dlatego zaczęły pojawiać się na rynku inne formy, zastępujące klasykę. Coraz częściej w naszych łazienkach sięgamy po szkło. Zahartowana, szklana Villeroy & Boch umywalka jest nie tylko trwała, ale i bezpieczna. W razie stłuczenia bowiem nie ma możliwości poranić. Nie oznacza to jednak, że jest bardzo na to tłuczenie podatna, choć oczywiście trzeba obchodzić się z nią delikatniej niż z tradycyjną. Wśród łazienek ekskluzywnych króluje natomiast marmur, który oczywiście musi być odpowiednio zabezpieczony. Jest to opcja zdecydowanie droższa. Nowoczesna Villeroy & Boch umywalka może być zrobiona z kompozytu stworzonego na bazie naturalnych kamieni. Są one bardzo trwałe, lżejsze i do tego łatwo utrzymuje się je w czystości. Do niestandardowych materiałów należą również nierdzewna stal, na której jednak zostają ślady po wodzie i jest ona łatwa do zarysowania oraz drewno, dające ciekawy efekt, ale wymagające konserwacji i również drogie.

Blaty łazienkowe możemy dopasować do umywalki

Najbardziej popularne są wciąz umywalki blatowe, które mogą być albo włożone częściowo w blat albo położone bezpośrednio na nim. Również wśród blatów jest wiele materiałów, z których możemy wybierać, chcąć mieć zupełnie inną aranżację w swojej łazience. Do zrobienia blatów wykorzystuje się m.in. płyty meblowe oraz drewno, które są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, dzięki impregnacji są też odporne na wode. Tańszą wersją jest kartonowo-gipsowa płyta obłożona na przykład glazurą. Dla dodania bardziej ekskluzywnego wyglądu można na blat wykorzystać hartowane, specjalistyczne szkło, które jest nie tylko trwałe, ale podobnie jak Villeroy & Boch umywalka z niego zrobiona, bezpieczne.