Tuning samochodu? A może chrom w sprayu?

chrom w sprayu

Większość kierowców, szczególnie męska część, bardzo przejmuje się wyglądem swojego auta. Oczywiście, w najlepszej sytuacji są osoby, które wybierają i dopasowują swoje cztery kółka w salonie, ale wciąż najczęściej kupujemy jednak samochody używane. Ciężko wtedy patrzeć tylko na wygląd, bo w końcu liczy się przede wszystkim stan techniczny. Istnieje jednak parę sposobów, żeby sprawić, że nasz nowy nabytek będzie nam się bardziej podobał.

Spojlery, wydechy czy chrom?

Najczęściej chcemy, żeby nasz samochód miał bardziej sportowy wygląd, żeby odznaczał się na ulicy. Tutaj dużą pomocą, do uzyskania takiego efektu, może być dołączenie przednich i tylnych spojlerów. Przednie dają wrażenie niższego zawieszenia samochodu, a tylne dodają aerodynamicznego wyglądu. Do tego można dołączyć sportowe rury wydechowe, które będą odznaczać się pod klapą bagażnika. Niektóre części możemy chromować, taką możliwość daje nam chrom w sprayu, dzięki czemu możemy wykonać to sami. Coraz częściej, szczególnie przy czarnych samochodach, nakłada się na nie powłokę matową. Kiedyś lakier metalik był najbardziej pożądany, teraz furorę na drogach robią lakiery matowe. Oczywiście, standardowo możemy przyciemnić również tylne szyby, a dla lepszego efektu zmienić w kołach alufelgi. Czasem właściciele idą o krok dalej i rysują areografem wzory na swoim samochodzie. Dla kobiet wymyślone natomiast zostały sztuczne rzęsy, które przykleja się do przednich lamp.

Każdy tuning to dodatkowy wydatek

Musimy się liczyć z tym, że jeśli chcemy cokolwiek zmieniać w dopiero co zakupionym przez nas aucie, będzie nas to dodatkowo kosztować. Oczywiście są możliwości zrobienia czegoś tanio. Chromowanie możemy wykonać kupując chrom w sprayu, a nie oddając do profesjonalnego warsztatu, rury wydechowe możemy zmienić sami. Aby sprawić, żeby nasz samochód był matowy, możemy kupić specjalne arkusze do tego, choć jest to trudne, to przy odrobinie zapału i dużej ilości czasu, efekt może być zadowalający. Tak samo przy przyciemnianiu szyb, może spróbować zrobić to samodzielnie. Trudno będzie nam natomiast samemu dopasować i zamontować spojlery. Zawsze przed rozpoczęciem tuningu warto się zastanowić, jak chcemy, żeby był ostateczny efekt. Czasem nie warto nic zmieniać, bo przy niskim budżecie, tylko możemy zniszczyć np. lakier, a nie uzyskamy pożądanego wrażenia.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Lakiery24.com