Typy kabin prysznicowych

kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa niewątpliwie jest jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki. Obecnie nie mamy bowiem czasu na długie przesiadywanie w wannie pełnej gorącej wody, dlatego wolimy wziąć szybki prysznic i zabrać się za swoją robotę. Jednakże powinniśmy wcześniej pomyśleć o tym, jaka kabina zapewni nam komfort i która sprawdzi się właśnie w naszej łazience. Warto więc zobaczyć, jakie kabiny prysznicowe mamy w ogóle do dyspozycji.

Kabiny profilowe

zdecydowanie są to najpopularniejsze kabiny, na które stawia mnóstwo osób. Ich niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niska cena oraz uniwersalność. Kabiny profilowe sprawdzają się niemalże w każdej łazience i doskonale komponują się z różnymi pomieszczeniami. Ich profile mogą być płaskie lub zaokrąglone. Najczęściej wykonane są z aluminium, które może być chromowane lub pomalowane na ciekawy, ozdobny kolor, Do takiej kabiny prysznicowej można dobrać dowolny kształt brodzika – kwadratowy, okrągły lub prostokątny.

Kabiny bezramowe

bardzo ekskluzywny produkt, który sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach zaprojektowanych zgodnie z nowoczesnymi trendami. Wykonane są jedynie ze szkła i zawiasów, także bardzo łatwo można je wyczyścić i nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na sprzątanie. Najlepiej zaprezentują się w łazienkach o sporym metrażu, gdyż mogą zajmować wiele miejsca. Jeśli bowiem taka kabina ma prezentować się niesamowicie, musi być stosunkowo duża. Bez wątpienia jednak robi ona ogromne wrażenie i staje się oryginalną dekoracją nowoczesnej łazienki, przy czym jest również bardzo praktyczna.

Kabiny z dużymi taflami

wyróżniają je ogromne tafle szkła, które pełnią funkcje dekoracyjne. Takie kabiny prysznicowe mogą mieć pionowe profile lub wyłącznie ramę zewnętrzną. Niestety, są stosunkowo drogie, dlatego niewiele osób decyduje się na ich kupno. Co jednak ważne, te prysznice są kwintesencją nowoczesnego stylu. Ich główną dekoracją są oczywiście ogromne tafle szkła, wyróżniające się na tle całej łazienki. Doskonale sprawdzają się w minimalistycznych pomieszczeniach i w delikatny sposób je aranżują. Co więcej, dodatkową dekoracją takich kabin często są chromowane uchwyty oraz zawiasy, które jeszcze bardziej poprawiają ich prezencję.

Na rynku każdy klient ma więc dostęp do ogromnej ilości różnorodnych kabin prysznicowych. Każdy typ ma swoje wady i zalety, dlatego należy go dopasować zarówno do własnych potrzeb, jak i preferencji pozostałych domowników. Później trzeba ustalić, jaka kabina najlepiej udekoruje konkretną łazienkę. To ona może stać się bowiem wspaniałą ozdobą każdego, kąpielowego pomieszczenia.