Zamiast roślin w mieszkaniu

forniry egzotyczne

Roślinność w mieszkaniu wnosi do wnętrza życie. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na umieszczanie w swoich czterech ścianach doniczek z kwiatami. Częste wyjazdy i życie w biegu sprawia, że szybko zapomnielibyśmy o roślinności, która niepodlewana niestety więdnie i na pewno nie jest ozdobą. Rośliny bywają również niebezpieczne dla alergików. Jakie możliwości mają więc osoby, które chciałyby wprowadzić jakiś motyw roślinny do mieszkania, ale niekoniecznie powinny być to żywe rośliny?

Rośliny sztuczne

Niektóre plastikowe kwiatki są po prostu brzydkie i już z daleko widać, że są sztuczne. Inne jednak doskonale imitują prawdziwe rośliny i wyglądają równie świetnie. Z tym, że tych sztucznych nie trzeba podcinać, przesadzać, podlewać i one nie rosną. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, których często nie ma w domu.

Forniry egzotyczne

Naturalny wygląd mogą mieć również nasze meble. Forniry egzotyczne, którymi możemy je okleić sprawią, że stare szafki staną się piękną ozdobą pokoju. Oklejenie fornirami egzotycznymi sprawi również, że w pewnym sensie zastąpią nam one rośliny w pomieszczeniu.

Grafiki

Każde wnętrze można również odmienić za pomocą sztuki. Warto zainwestować więc w kilka grafik i obrazów przedstawiających naturalne elementy – kwiaty, liście, krajobrazy. Czasem dobrym pomysłem jest również fototapeta przedstawiająca jakiś przyrodniczy motyw.

Naturalne elementy

W wystroju mieszkania mogą nam również pomóc pewne elementy natury. Dobrym pomysłem jest dostosowywanie ich do aktualnej pory roku.
Latem możemy więc ozdobić mieszkanie muszelkami znalezionymi na plaży. Wiosną mogą być to polne kwiaty czy konwalie w wazonie kupione na targu. Jesienią świetnie sprawdzą się kasztany i szyszki. Natomiast zimą warto postawić w ładnej misce pomarańcze, do których powbijamy anyż i goździki – taki zestaw nie tylko będzie zdobił nasz pokój, ale również zdobędziemy dzięki niemu wspaniały świąteczny zapach. Anyż świetnie się również nadaje do powieszenia na choince, w roli ozdoby.