Balustrady szklane w obiektach komercyjnych

balustrady szklane

Większość nowoczesnych obiektów komercyjnych w swoich wnętrzach wykorzystuje równie nowoczesne rozwiązania, podkreślające ich zdecydowanie industrialny charakter. Elementami funkcjonalnymi, do których powstania wykorzystano przede wszystkim szkło oraz metal, są balustrady szklane, które można spotkać zarówno na tarasach, jak i w okolicy klatek schodowych czy długich ciągów komunikacyjnych.

Balustrady szklane we wnętrzach

Balustrady szklane Republika Szkła z metalowymi, czworokątnymi poręczami, kojarzone są najczęściej z zewnętrznymi tarasami czy z wejściami do budynków komercyjnych. Można je również spotkać we wnętrzach takich budynków. Wykorzystuje się je głównie na klatkach schodowych, gdzie wykorzystywane są zamiast balustrad z tralkami. Dzięki zastosowaniu hartowanego szkła balustrady są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie efektowne. Zwykle wykonuje się je z przezroczystego szkła, dzięki czemu całe wnętrze obiektu jest dobrze widoczne. Jeśli balustrada szklana pojawi się w okolicy efektownych schodów, wykonanych z marmuru czy drewna, wówczas jej przezroczystość dodatkowo podkreśla ciekawą kompozycję ciągu komunikacyjnego.

Balustrady na zewnątrz

Po balustrady ze szkła sięga się również przy planowaniu zabudowy zewnętrznej. Efektowne połączenie szkła i metalu z dodatkiem drewnianej poręczy może się sprawdzić przy wykańczaniu zewnętrznego balkonu, równie ciekawie będzie się prezentować na dużych tarasach, do których dostęp mają wszyscy użytkownicy budynku. W budynkach o mniejszych gabarytach, które również przystosowano do wykorzystania jako biura, szklane balustrady umożliwiają podział przestrzeni bez jej zabudowywania. Ustawione szklane wysokie balustrady doskonale wyciszają, odgradzając pracownika od hałasu. Takie rozwiązania są również popularne przy wygradzaniu niewielkich przestrzeni przeznaczonych na spotkania pracowników. Zastosowanie szkła nie zmniejsza powierzchni użytkowej, a jednocześnie sprawia, że pomieszczenie jest nowoczesne i spełnia wszystkie funkcje przestrzeni biurowej.