Lampy Labra – nowoczesne oświetlenie w stylowych mieszkaniach

lampy labra

Projektanci i architekci wnętrz w swoich projektach nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz wykorzystują różne rodzaje oświetlenia. Jednak coraz częściej zamiast tradycyjnych lamp wiszących czy lamp stojących z wymyślnymi kloszami we wnętrzach mieszkalnych pojawiają się proste w formie lampy Labra, wykorzystujące geometryczne kształty i żarówki LED.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne rodzaje oświetlenia?

Właściciele mieszkań z dużą rezerwą podchodzą do rozwiązań, w których pojawiają się lampy z czworokątnymi kloszami lub wykorzystujące podłużne tuby zamiast kloszy. Geometryczne lampy kojarzone są zwykle z wnętrzami biurowymi, choć mogą się również pojawiać we wnętrzach inspirowanych stylem industrialnym. Sprawdzą się także w tradycyjnych wnętrzach jeśli zamiast błyszczących kloszy z metalu wybrane zostaną klosze o stonowanej kolorystyce, jakie można znaleźć wśród lamp Labra. Jeśli będzie to klosz metalowy, to powinien być wykończony matową farbą. Także nowoczesne kształty lamp można wykorzystać w pokojach dziennych. Kuliste klosze lamp wiszących idealnie pasują do sypialni, z kolei lampy wiszące, których klosze to wydłużone czworokąty czy walce, można połączyć z dodatkowymi źródłami światła w nowoczesnych salonach.

Oświetlenie kuchenne – nie tylko oprawy sufitowe

Nieco inne wymagania stawiane są przed oświetleniem kuchennym. Najważniejszym miejscem w kuchni jest zwykle stół, nad którym powinna się pojawić lampa wisząca, natomiast nad blatami roboczymi i na górze szafek kuchennych powinny się pojawić pojedyncze punkty świetlne, które mogą być lampami wpuszczanymi. żyrandole klasyczne do salonu do zabudowy wykorzystują zarówno pojedyncze źródła światła, jak i lampy na kilka świetlówek LED, dające dużo jasnego światła. Takie lampy można połączyć z lampami natynkowymi. Dobrze dobrane oświetlenie potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie, a jednocześnie usprawnia pracę w kuchni dzięki wykorzystaniu lamp do podświetlania blatów