Pierwszy raz w klinice chirurgii plastycznej

Pierwszy dzień zawsze jest trudny, tym bardziej, jeśli wybieramy się do nieznanego nam dotąd miejsca. Przez to często rezygnujemy z pewnych usług bądź zabiegów, bo mamy przed nimi sporo obaw. Na szczęście nawet taka Klinika chirurgii plastycznej nie musi być straszna i szybko przekonamy się, że może nam ona zaoferować wiele, ciekawych zabiegów. Jak więc spokojnie przeżyć pierwszy dzień w takiej klinice i jak się w niej zachować?

Kiedy wybrać się na pierwszy zabieg?

Wbrew pozorom nasz wiek nie ma tutaj zbyt dużego znaczenia. W Polsce nawet najmłodsze osoby mogą skorzystać z zabiegów plastycznych. Jedynym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę jest to, czy dobrze czujemy się we własnej skórze. Gdy pewne defekty lub wady urody zaczynają nam przeszkadzać, warto by było się ich pozbyć. Zaobserwujmy również, jak odnoszą się do nas inni ludzie. Jeśli często słyszymy, że wyglądamy na niewyspanych lub zmęczonych, to dobry moment, aby wybrać się właśnie do kliniki chirurgii plastycznej i zmienić coś w swoim wyglądzie.

Do kogo pójść na pierwszą wizytę?

Nie ma tutaj jednej, prawidłowej odpowiedzi. W Polsce aktywnie działa wielu chirurgów plastycznych i każdy z nich wykonuje już zabiegi medycyny estetycznej. Możemy jedynie sprawdzić, czy wybrany przez nas specjalista posiada odpowiednie certyfikaty i zapoznać się z jego doświadczeniem. Im więcej zabiegów wykonał taki specjalista, tym lepiej dla nas, bo wtedy szybciej mu zaufamy i oddamy swoje ciało w jego ręce.

Jak powinien wyglądać profesjonalny gabinet?

Już po samym wyglądzie gabinetu można stwierdzić, czy dana Klinika chirurgii plastycznej jest warta zaufania. Miejsce to powinno wzbudzać poczucie bezpieczeństwa. Podczas wywiadu medycznego, pamiętajmy, aby zadać lekarzowi wszystkie, nurtujące nas pytania. To on powinien nam wytłumaczyć, z jakich narzędzi będzie korzystać już podczas samej operacji. Jeśli poznamy lepiej takie przyrządy, szybko przestaniemy się ich obawiać.

Czy zabiegi są bezpieczne?

Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, które wykonuje profesjonalny, certyfikowany lekarz są całkowicie bezpieczne. Należy jednak pamiętać o tym, że na ich przebieg spory wpływ ma po prostu zdrowie pacjenta. Już podczas wywiadu medycznego musimy opowiedzieć swojemu lekarzowi o wszystkich, przebytych chorobach lub przyjmowanych lekach. To wtedy specjalista stwierdzi, czy może na nas bezpiecznie wykonać dany zabieg.

Czy jeden zabieg przyniesie dobre efekty?

Efekty zabiegów zależą od wielu, różnych czynników. Jest nimi m.in. styl życia pacjenta oraz cechy jego organizmu. Jeśli jednak będziemy się trzymać zaleceń lekarza, zabieg przyniesie dobre rezultaty, które utrzymają się przez dłuższy czas. Efekty mogą wtedy przeminąć jedynie przez proces starzenia się skóry. Wtedy wystarczy udać się na kolejny zabieg lub poprawić wcześniejszy.

Dziedzina, jaką jest ArtMed, jako pierwsza zajęła się zmienianiem wyglądu pochwy. Warto więc spróbować się do niej przekonać i samemu sprawdzić, że pierwszy dzień w klinice nie musi być wcale straszny.