Dlaczego lepiej wybrać prysznic niż wannę?

brodziki

Bardzo stajemy przed tym fundamentalnym wyborem, gdy planujemy naszą łazienkę. Warto dokładnie zastanowić się nad zaletami i wadami każdego rozwiązania. Podpowiemy, dlaczego lepiej wybrać prysznic!

Prysznic

Prysznic to wygodny i ekonomiczny wybór. Generuje o wiele mniej kosztów niż wanna z prostego powodu- mycie w nim przebiega szybciej. Wanna zachęca do relaksu i kąpieli w pianie, a w codziennych okolicznościach jest to dość kosztowne, jak i czasochłonne. Do tego, co to za przyjemność korzystać z wanny, gdy nie możemy wypełnić ją wodą? Powiedzmy sobie szczerze- mierna!

Prysznic to wybór dla tych, którzy cenią sobie wygodę, komfort, przestrzeń i ekologię.

Jak wybrać idealny brodzik?

Kształt

Podstawą prysznica jest brodzik. Te występują w różnych kształtach, dlatego warto zastanowić się, który z nich najbardziej by nam odpowiadał- do wyboru mamy: kwadratowy, prostokątny, okrągły oraz półokrągły. Jeśli w naszej łazience jest mało miejsca, to warto wybrać taki brodzik, który wkomponujemy w róg, czyli brodzik kwadratowy.

Materiał

Nie tylko kryterium kształtu jest bardzo ważne, gdy wybieramy brodziki, ale także materiał, z jakiego ów brodzik jest zrobiony. Do wyboru mamy brodziki akrylowe oraz ceramiczne. Te pierwsze występują w mnogości kolorów, dlatego jest to świetny wybór dla tych, którzy chcą mieć bardziej designerką łazienkę. Ci, którym szczególnie zależy na jakości i niezawodności, powinni wybrać brodziki ceramiczne. Są one bardziej wytrzymałe od tych akrylowych.

Dodatkowe funkcje

Do wyboru mamy także brodziki pokryte powłoką antypoślizgową. Dzięki temu niestraszne będą dla nas kąpiele, gdy jesteśmy zmęczeni lub zaspani. Pod prysznicem będziemy stać pewnie i tak samo z niego wychodzić. Koniec z utratą równowagi i balansowaniem na krawędzi.

O czym jeszcze należy pamiętać?

O wysokości brodzika. To szczególnie istotne, by dostosować umiejscowienie i wysokość brodzika do warunków panujących w łazience i naszych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, by nie było za wysoko, jeśli mieszkamy z osobami starszymi- wchodzenie pod prysznic nie powinno im sprawiać żadnego kłopotu.

Podsumowując, prysznic to lepsza i wygodniejsza alternatywa dla wanny. Sprawdzi się szczególnie w mniejszych łazienkach, tych osób, które nie lubią tracić czas na wylegiwanie się w wannie każdego dnia. Dzięki mnogości brodzików i kabin nasz prysznic nie będzie tylko wygodny, ale i będzie robił wrażenie swoim wyglądem. To takie 2w1, o którym większość z nas marzy. Łazienka to przede wszystkim funkcjonalność- warto o tym pamiętać!