Gniazdka elektryczne w różnych wnętrzach

kontakt siomon

Wybór gniazdek elektrycznych oraz ich rozmieszczenia ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonalności, estetyki oraz bezpieczeństwa pomieszczeń. Dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup tych elementów.

Gniazdka w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim jak najbardziej funkcjonalne. Praktyczne rozmieszczenie wyposażenia umożliwi sprawne i wygodne gotowanie. Dotyczy to także gniazdek. Warto, żeby były one estetyczne tak, jak np. kontakt Simon, jednak nie można zapominać, że powinny znaleźć się we właściwym miejscu.

Przede wszystkim w tym wnętrzu trzeba pamiętać o urządzeniach, które będą przez cały czas podłączone do prądu. Swoje gniazdko powinna mieć lodówka, kuchenka i zmywarka. Jednocześnie konieczne jest umieszczenie co najmniej kilku gniazdek nad blatem. Warto pamiętać, że w nowoczesnej kuchni znajduje się coraz więcej urządzeń elektrycznych, dlatego należy przewidzieć odpowiednią liczbę kontaktów.

Gniazdka w łazience

W łazience także liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Również w tym pomieszczeniu na co dzień używa się co najmniej kilku urządzeń. Praktyczny kontakt obok lustra pozwoli na wygodne wysuszenie włosów, naładowanie szczoteczki, czy ogolenie się elektryczną golarką. Oczywiście takie gniazdko musi być estetyczne, ale także odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i bezpieczne. Takie warunki spełnia na przykład kontakt Simon.

Jednocześnie w większości łazienek znajduje się również pralka, która będzie wymagała oddzielnego gniazdka. Dlatego warto dokładnie przemyśleć aranżację łazienki tak, aby była funkcjonalna także pod względem dostępu do gniazdek.

Gniazdka w salonie i sypialni

Salon to wnętrze, w którym trzeba zaplanować przede wszystkim rozmieszczenie gniazdek potrzebnych do podłączenia telewizora. Należy pamiętać, że takie urządzenie będzie często wymagać więcej niż jednego kontaktu, między innymi konieczne będzie również zasilanie dla odtwarzacza DVD. Dodatkowo w tym pomieszczeniu niezbędne będzie umieszczenie gniazda, na przykład kontaktu Simon, który umożliwi wygodne podłączenie odkurzacza lub ładowarki.

Rozmieszczenie gniazdek w sypialni będzie zależało przede wszystkim od tego, czy w tym pokoju również znajdzie się telewizor. Czasem konieczne będzie także dodanie gniazdek, np. kontaktów Simon, do podłączenia dodatkowego oświetlenia w postaci lampek nocnych umieszczonych na stoliku przy łóżku. Warto pamiętać, że sypialnia jest również miejscem, gdzie coraz częściej pracujemy i korzystamy z komputera, dlatego warto przewidzieć miejsce także na dodatkowe gniazdka.

Szczegółowe informacje o gniazdkach elektrycznych znajdują się na stronie kontakt simon – egniazdka.pl