Spa nad morzem – pomysł na wakacje

Spa nad morzem to może być dobry pomysł na urlop. Wiele hoteli tego typu nie bez powodu jest zlokalizowanych właśnie na wybrzeżu. Lecznicze właściwości klimatu morskiego były znane bowiem już w starożytności. Według niektórych źródeł nazwa Spa wywodzi się z łaciny i oznacza „sanus per aquam”, czyli leczenie przez wodę. Dodatkowo morze oferuje liczne rozrywki.

Czym przyciągają klientów Spa nad morzem?

Na pobyt nad morzem decydują się wielbiciele plaży i słońca. Dlaczego jednak warto skorzystać z oferty spa nad morzem? Po pierwsze nad morzem najłatwiej o glony morskie słynące z właściwości kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Oczyszczają skórę z toksyn, ujędrniają ją, likwidują obrzęki, poprawiają poza tym przemianę materii i krążenie. Ponadto działają antybakteryjnie, są więc składnikiem wielu maseczek. Kolejnym plusem Spa nad morzem jest klimat. Aerosol morski to powietrze bogate w cząsteczki jodu, chlorków oraz innych pierwiastków leczniczych. Pobyt w takim miejscu jest zdrowy, a także korzystnie wpływa na skórę oraz ogólne samopoczucie. Spa to także idealne miejsce żeby pozbyć się stresu po pracy czy rozmowie kwalifikacyjnej.

Co z osobami, które nie lubią słońca?

Spa nad morzem z powodzeniem mogą wybrać także ci, którzy nie przepadają za opalaniem się. Korzystać z właściwości morza można także i bez wylegiwania się na plaży. Wystarczy poranna kąpiel w morzu, która ujędrni skórę, nordic walking itd. Nieco słońca jest natomiast zawsze wskazane, gdyż pozytywnie wpływa na nastrój. Warto także skorzystać z peloidów. To torfy, błota mineralne, glinki i inne substancje geologiczne, które po zmieszaniu z wodą wykorzystywane są do okładów i kompresów leczniczych.

Popularne zabiegi

Zabiegi z błota czarnego mają właściwości rozgrzewające oraz ujędrniające. Stosowane są więc w przypadku chorób reumatycznych oraz w walce z cellulitem. We Włoszech popularne jest fango – bogate w minerały błoto, które wygładza skórę oraz przyspiesza procesy przemiany materii. Nad Bałtykiem natomiast króluje borowina, torf leczniczy o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym. Poleca się jej stosowanie w przypadku chorób skóry.