Przeprowadzam się na Dolny Śląsk – co dalej?

Dolny Śląsk to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jest on częścią historycznej krainy Śląska położoną w południowo-zachodniej Polsce nad środkową Odrą. Co ciekawe, obecnie ludność Dolnego Śląska to w znakomitej większości nie autochtoniczni Ślązacy i zdecydowana większość ma swoje korzenie na wschodnich terenach przedwojennej Polski. Ze względu na bogactwo kulturowe oraz duże możliwości, jeżeli chodzi o zdobycie dobrze płatnej pracy, wiele młodych osób zastanawia się nad przeprowadzką do któregoś z większych miast Dolnego Śląska – Wrocławia, Wałbrzycha czy Legnicy.

Dom czy mieszkanie?

Oczywiście, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Ci, którzy zdecydowanie wolą domy, podkreślają, że dają one swobodę i poczucie, że jest się ”na swoim”. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla dużych rodzin czy dla osób, które nie wyobrażają sobie mieszkania w ”betonie”.

Mieszkanie natomiast to rozwiązanie zdecydowanie mniej problematyczne. W sytuacji, gdy coś złego wydarzy się z kanalizacją, ogrzewaniem, itp. wówczas jest to problem grupy osób, a nie jednej. Dodatkowo jest to rozwiązanie dla osób, które nie marzą o ogromnym ogrodzie czy zwierzątku.

Kupować czy wynajmować?

Zarówno domy, jak i mieszkania dostępne są w dwóch opcjach – możemy je zakupić lub wynająć. To, jakie rozwiązanie jest dla nas lepsze, zależy jedynie od naszych planów i potrzeb.

Wydaje się być oczywistym, że w sytuacji, gdy wiążemy resztę życia z Dolnym Śląskiem wówczas zakup domu lub mieszkania jest zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem. Z drugiej strony jednak żyjemy w tak niepewnych czasach, że nigdy nie wiemy czy zostaniemy w danym miejscu na dłużej czy też nie.

Gdzie szukać ogłoszeń?

W dobie Internetu znalezienie oferty sprzedaży czy wynajmu mieszkania bądź domu jest naprawdę proste. Wystarczy przejrzeć kilka ogłoszeń na portalach internetowych i już.

Ciekawą opcją jest także zainteresowanie się ogłoszeniami zamieszczanymi w lokalnych gazetach. Tam również możemy znaleźć niemało informacji o stanie rynku nieruchomości.

Artykuł powstał we współpracy z firma Modenbud